Najczęsciej czytane

Wybieramy okna dachowe

Stoisz przed wyborem okien dachowych? Sprawdziłeś już wiele ofert i nadal nie jesteś pewny, która jest najodpowiedniejsza? Postaramy się pomóc Ci w podjęciu ostatecznej decyzji. Przedstawiamy Ci okna dachowe Fakro.

Czytaj więcej...

Transport ręczny – jego zalety oraz wady

Ponieważ każdy przedsiębiorca powinien troszczyć się o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników, ma on także obowiązek nieustannie usprawniać i wymieniać sprzęt pomocniczy. Transport ręczny jest częścią transportu bliskiego, czyli rodzaju pracy wykonywanej w obrębie jednego zakładu pracy lub jednego stanowiska. Nie chodzi tu o bliskość fizyczną, lecz o przeciwstawienie tego transportu transportowi dalekiemu, który polega na przewożeniu określonych ładunków z miejsca A do miejsca B. Transport bliski może zatem polegać na przeniesieniu jakiegoś przedmiotu na odległość metra lub dwustu metrów. Przenoszenie dużych gabarytów elementów konstrukcyjnych na ogromnych placach budowy przez duże urządzenia dźwigowe jest również zaliczane do transportu bliskiego. W tego typu pracy, wykorzystanie maszyn takich jak żurawie, koparki i tym podobne jest niezbędne. Transport ręczny i warunki, w jakich się odbywa zależy jednak wyłącznie od pracodawcy.

Czytaj więcej...

Nowe osiedla jednak są potrzebne

aranżacja wnętrzaKryzys gospodarczy i masowa emigracja z Polski za granicę prowokują dziś pytanie, czy w obecnej, niezbyt ciekawej, sytuacji opłaca się budować nowe osiedla dla Polaków. Bowiem, według powszechnej opinii, nasze społeczeństwo albo nie ma pieniędzy, albo planuje – lub już to zrobiło – wyjechać z kraju. Okazuje się jednak, że przywoływane statystyki, może niekoniecznie mijają się z prawdą, ale nie prorokują także aż tak destruktywnych prognoz, jak chcieliby sceptycy i pesymiści. Dowodem na potrzebę powstawania osiedli jest dynamiczna sprzedaż mieszkań Ogrody Paulinum w Jeleniej Górze. Po 1989 roku zaobserwowano znaczną migrację Polaków ze wsi do miasta. Po zmianie ustroju dla polskiego społeczeństwa otworzył się przede wszystkim różnorodny i zachęcający rynek pracy oferujący pracę w większych miastach. Co istotniejsze, mieszkanie w mieście utożsamiane było z prestiżem, wyższym poziomem polskiego życia. Do dużych miast masowo przybywali także studenci i ludzie młodzi. Od paru dobrych lat obserwuje się jednak sytuację skrajnie odwrotną. Miastowi coraz częściej uciekają od – charakterystycznych dla większych aglomeracji – zgiełku i chaosu. Mieszkania w centrum sprzedają lub wynajmują studentom.

Inwestują natomiast w przytulne, podmiejskie nieruchomości. Zaletą takich obiektów jest stosunkowo niewielka odległość od miasta przy jednocześnie zagwarantowanej ciszy. Jelenia Góra, w interesie swoich wieloletnich i całkiem nowych mieszkańców, również stara się rozwijać osiedla podmiejskie. Trzeba przyznać, że w przypadku tego konkretnego miasta udaje się to bardzo dobrze. Wspaniała sprzedaż mieszkań Ogrody Paulinum w Jeleniej Górze wskazuje potrzebę ich budowania. Okazuje się, że Polacy chętniej wybierają życie podmiejskie. Jest ono przede wszystkim tańsze niż życie w centrum wielkiego miasta, a co istotniejsze zapewnia relaks i odprężenie po ciężkim dniu pracy oraz pozwala na wieczorną integrację z rodziną, która dopiero po całym dniu obowiązków spotyka się razem w domu.

W SERCU NATURY I HISTORII

Sprzedaż mieszkań Ogrody Paulinum także potwierdza, że zainteresowanie społeczeństwa życiem podmiejskim jest ogromne, a co istotne ciągle wzrasta. Nowo wybudowany kompleks w samym środku – położonego w południowo-wschodniej części Jeleniej Góry – parku Paulinum cieszy się niemałą popularnością i sympatią ze strony mieszkańców i przyjezdnych gości. Okolica osiedla obfituje w bogactwo różnorodnej i dzikiej przyrody oraz licznych zabytków, które związane są z Jelenią Górą od wielu wieków. Warto zauważyć, że Jelenia Góra swoje korzenie ma już w XIII wieku. W samym parku Paulinum znajduje się na przykład piękny pałac, w którym na osiem lat przed II wojną światową znajdowało się centrum szkoleniowe NSDAP. Od 2002 roku obiekt wykorzystywany jest w celach wyłącznie komercyjnych. Znajduje się w nim przytulna restauracja i mały hotel. Całość obiektu zachowuje jednak pierwotny wygląd i doskonale wpisuje się w parkowy krajobraz. Naturalne tereny otaczające Ogrody Paulinum dają doskonałą okazję do wypoczynku na łonie natury. Szczególnie atrakcyjne wydają się dla miłośników wszelkiego rodzaju sportów i długich spacerów. Park wydaje się atrakcyjny nie tylko latem i wiosną. Zabawy na świeżym powietrzu trwają tam cały rok. Trzeba przyznać, że trudno byłoby znaleźć podobną przestrzeń w samym centrum miasta, nawet w centrum Jeleniej Góry. Sprzedaż mieszkań Ogrody Paulinum możliwa jest dzięki renomowanej spółce Poznańskie Przedsiębiorstwo Budowlane. Co ciekawe, wcześniej firma zajmowała się tylko działalnością komercyjną. Jeleniogórskie osiedle z całą pewnością potwierdza, że firma radzi sobie z realizacją projektów prywatnych.

OFERTA DLA KAŻDEGO

oryginalne dachyZmiana otoczenia możliwa jest dla każdego, nawet dla największego mieszczucha. Na peryferia miast przenoszą się zarówno ludzie młodzi, jak i nieco starsi. Sprzedaż mieszkań Ogrody Paulinum oferowana jest nie tylko dla rodzin z dziećmi. Znajdujące się w budynkach obiekty to – oprócz wielopokojowych mieszkań – także małe i przytulne kawalerki. Osiedle otwiera więc swoje drzwi także dla par i osób mieszkających samotnie. Warto zauważyć, że osiedla podmiejskie powstają, mimo oddalenia od centrum, w bardzo dogodnej lokalizacji. Do miejsc takich jak Ogrody Paulinum często kursują autobusy podmiejskie, a samochodem czy rowerem można łatwo i przyjemnie dotrzeć do interesującego nas miejsca. Wszelkiego rodzaju punkty usługowe, takie jak sklepu, apteki czy kino, znajdują się nieopodal. Wystarczy tylko tam podjechać lub – z uwagi na piękną okolicę – wykorzystać okazję, by poprawić swoją kondycję i uprawiać jogging. Bez względu więc na wiek czy liczebność rodziny, miejsca podobne do osiedla Ogrody Paulinum proponują bogatą ofertę i stwarzają nieograniczone możliwości. Są to także możliwości pozwalające na prawidłowy rozwój małych dzieci – rozległe tereny pozwolą im spędzać czas na świeżym powietrzu i zacieśniać więzy ze swoimi rodzicami. Samotni mieszkańcy, wybierając się na wieczorny spacer, mają szansę poznać kogoś, z kim będą mogli spacerować następnego dnia. Okolica parku Paulinum sprzyja bowiem nowym znajomościom. Tempo wielkomiejskiego życia, które dziś prowadzimy często przewyższa nasze siły czy możliwości. Zapewne dlatego – zresztą bardzo słusznie – oczekujemy, że po powrocie do bezpiecznego domu będziemy mieli możliwość zregenerowania utraconych sił. Hałas robót drogowych za oknem czy co chwila przejeżdżający samochód, niekoniecznie pozwala odpocząć zmęczonemu ciału i umysłowi. Nie dziwi więc fakt nieustającej migracji z centrum miast na wieś czy na tereny podmiejskie. Co więcej, według badań Głównego Urzędu Statystycznego do roku 2035 wyludni się większość polskich miast. Najbliższe wyludnienie nie obejmie tylko Warszawy i Krakowa. Przywołane wyżej wyniki niewątpliwie uzasadniają jednak bardzo silną potrzebę budowania osiedli pod miastem. Z kolei wysoka sprzedaż mieszkań Ogrody Paulinum w Jeleniej Górze tylko te uzasadnienia potwierdza.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Our website is protected by DMC Firewall!