Najczęsciej czytane

Wybieramy okna dachowe

Stoisz przed wyborem okien dachowych? Sprawdziłeś już wiele ofert i nadal nie jesteś pewny, która jest najodpowiedniejsza? Postaramy się pomóc Ci w podjęciu ostatecznej decyzji. Przedstawiamy Ci okna dachowe Fakro.

Czytaj więcej...

Transport ręczny – jego zalety oraz wady

Ponieważ każdy przedsiębiorca powinien troszczyć się o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników, ma on także obowiązek nieustannie usprawniać i wymieniać sprzęt pomocniczy. Transport ręczny jest częścią transportu bliskiego, czyli rodzaju pracy wykonywanej w obrębie jednego zakładu pracy lub jednego stanowiska. Nie chodzi tu o bliskość fizyczną, lecz o przeciwstawienie tego transportu transportowi dalekiemu, który polega na przewożeniu określonych ładunków z miejsca A do miejsca B. Transport bliski może zatem polegać na przeniesieniu jakiegoś przedmiotu na odległość metra lub dwustu metrów. Przenoszenie dużych gabarytów elementów konstrukcyjnych na ogromnych placach budowy przez duże urządzenia dźwigowe jest również zaliczane do transportu bliskiego. W tego typu pracy, wykorzystanie maszyn takich jak żurawie, koparki i tym podobne jest niezbędne. Transport ręczny i warunki, w jakich się odbywa zależy jednak wyłącznie od pracodawcy.

Czytaj więcej...

Korzystna wycena mieszkania

 

zabudowania publiczneCzy wycena mieszkania ma dzisiaj jakikolwiek sens? Z pewnością każdy, kto stanął przed koniecznością zasięgnięcia opinii rzeczoznawcy majątkowego, mógł mieć wątpliwości co do sensowności takiego działania. Ze względu jednak na to, ze zawód rzeczoznawcy obwarowany jest rozlicznymi przepisami prawnymi oraz ustawowymi, kontakt z profesjonalistą wynika bezpośrednio z przepisów prawa. Wydaje się więc, że każdy z nas, prędzej czy później będzie zmuszony do zgłoszenia się do rzeczoznawcy w celu pozyskania operatu szacunkowego, czyli dokumentu stanowiącego indywidualną opinię rzeczoznawcy na temat szacowanego mienia. Oczywiście powodów, dla których musimy kontaktować się z rzeczoznawcą jest nieskończenie wiele, istnieje jednak kilkanaście takich, które pojawiają się najczęściej i które można umieścić na jednaj spójnej liście.

Najczęściej oczywiście wyceny zlecane są przez instytucje państwowe oraz sądy mające za zadanie rozstrzygać niektóre sporne kwestie – na przykład w przypadku spraw spadkowych, jednak obecnie coraz częściej do biur rzeczoznawców zgłaszają się osoby prywatne oraz komercyjni przedsiębiorcy, mający problem z podejmowaniem decyzji dotyczących ich mienia. O ile oczywiście wycena nie jest wiążąca, kiedy zależy nam na orientacyjnym poznaniu wartości majątku, którym dysponujemy, o tyle już w momencie wystawienia naszego mieszkania czy domu na sprzedaż, może nam bardzo zależeć na tym, aby wartość rynkowa naszej nieruchomości była wystarczająco wysoka, abyśmy mogli transakcję uznać za zyskowną i w pełni korzystną. Prawda jest taka, że rynek nieruchomości ulega nieustannym przemianom i dynamicznie się przekształca, przez co czas, w którym będziemy przygotowywać się do sprzedaży mieszkania może okazać się dla nas niekorzystny. To, jak będzie wyglądała nasza wycena, będzie uzależnione od gry popytu i podaży, czyli wprost od samych gustów uczestników rynku, dlatego też, kiedy obecnie panuje moda na zakup mieszkań w kamienicach, będziemy musieli liczyć się z tym, że nasze mieszkanie w wieżowcu będzie warte znacznie mniej. Współpraca z rzeczoznawcą majątkowym może być więc dla nas dobrą podstawą do zastanowienia się nad tym, co dalej z naszą nieruchomością. Własnościowe mieszkanie stanowi niezwykle cenny majątek, którym nie powinno się rozporządzać byle jak, warto więc sumiennie sprawdzać statystyki i przeglądać analizy i zastanowić się bardzo poważnie nad tym, czy mieszkanie sprzedać czy po prostu wynająć sprawiając, ze będzie samo na siebie zarabiać.

Weźmy też pod uwagę to, że wycena obejmuje wiele etapów i jest niezwykle skomplikowanym procesem, przez co dwa mieszkania posiadające podobne parametry, ale zlokalizowane na dwóch różnych ulicach, będą posiadały czasami skrajnie różne operaty szacunkowe. Rzeczoznawca bierze pod uwagę za każdym razem szereg czynników, które wchodzą ze sobą w rozliczne interakcje, przez co może się okazać, że decydujący będzie układ okien, rozkład pomieszczeń czy też innowacyjność rozwiązań technicznych. Nie zawsze więc to, że lokalizacja naszego mieszkania będzie atrakcyjna, będzie oznaczało, że wycena będzie dla nas w pełni korzystna. Więcej informacji przydatnych gdy mowa o wycenie można znaleźć na stronie www.zfd.com.pl lub podczas konsultacji z rzeczoznawcą. Warto skorzystać z najbardziej dogodnego sposobu dla siebie, by w efekcie końcowym zyskać cenną wiedzę. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Our website is protected by DMC Firewall!