Najczęsciej czytane

Wybieramy okna dachowe

Stoisz przed wyborem okien dachowych? Sprawdziłeś już wiele ofert i nadal nie jesteś pewny, która jest najodpowiedniejsza? Postaramy się pomóc Ci w podjęciu ostatecznej decyzji. Przedstawiamy Ci okna dachowe Fakro.

Czytaj więcej...

Transport ręczny – jego zalety oraz wady

Ponieważ każdy przedsiębiorca powinien troszczyć się o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników, ma on także obowiązek nieustannie usprawniać i wymieniać sprzęt pomocniczy. Transport ręczny jest częścią transportu bliskiego, czyli rodzaju pracy wykonywanej w obrębie jednego zakładu pracy lub jednego stanowiska. Nie chodzi tu o bliskość fizyczną, lecz o przeciwstawienie tego transportu transportowi dalekiemu, który polega na przewożeniu określonych ładunków z miejsca A do miejsca B. Transport bliski może zatem polegać na przeniesieniu jakiegoś przedmiotu na odległość metra lub dwustu metrów. Przenoszenie dużych gabarytów elementów konstrukcyjnych na ogromnych placach budowy przez duże urządzenia dźwigowe jest również zaliczane do transportu bliskiego. W tego typu pracy, wykorzystanie maszyn takich jak żurawie, koparki i tym podobne jest niezbędne. Transport ręczny i warunki, w jakich się odbywa zależy jednak wyłącznie od pracodawcy.

Czytaj więcej...

Gadżety kobiety

 

torebka do rękiMówi się, że torebki są najlepszymi przyjaciółkami każdej kobiety i jednym z tych akcesoriów, bez którego trudno wyobrazić sobie absolutnie pełny i odpowiednio skomponowany wizerunek. W zależności od gabarytów oraz fasonu, mogą być doskonałymi dodatkami zarówno do stroju wieczorowego, jak i swobodnego stylu casual, zarówno niezobowiązującego, jak i eleganckiego. Damskie torebki są w stanie pomieścić niezliczoną ilość mniej lub bardziej przydatnych przedmiotów sprawiających, że lekka i poręczna część wizerunku staje się kilkukilogramowym balastem, noszonym na ramieniu niemal każdego dnia, wiadomo jednak, że dla urody zawsze warto cierpieć, dlatego też trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek kobietę bez tego typu akcesorium. Wielokrotnie przeprowadzano badania dotyczące zawartości damskich torebek, za każdym razem uzyskując zaskakujące wyniki, okazuje się bowiem, że kobieca kreatywność nie ma żadnych granic oraz stałych ram. Zwykle wnętrze torebki stanowi wielki chaos i studnię bez dna, w której nie tylko trudno znaleźć cokolwiek – zwłaszcza portfel i telefon komórkowy – ale i trudno utrzymać ją w odpowiednim stanie.

Niejednokrotnie okazywało się bowiem, że posiadaczka pakownej torby zmuszona była wysypać jej zawartość w poszukiwaniu upragnionego błyszczyka czy tuszu do rzęs. To, co zwykle ląduje na chodniku czy stole może wydawać się zaskakujące nie tylko dla mężczyzn, którzy uważają torebki za uosobienie chaosu, towar zbędny i przerażający, do którego aż strach wkładać rękę. Zaskoczone mogą być również kobiety, głównie dlatego, że każda z nich wkłada do swojej torebki zupełnie inne elementy. Przeciętna kobieta posiada w swojej szafie sześć torebek, zwykle dopasowanych do okazji, jednak zdarzają się i takie, które nie wyobrażają sobie zakupów bez powrotu do domu z jakimś nowym nabytkiem. Uwielbiające chomikowanie panie mają więc nieograniczone możliwości rozmieszczania nieskończonej ilości rzeczy w poszczególnych torebkach, utrudniając sobie zadanie dodatkowo, ponieważ dzięki temu nie muszą już szukać telefonu komórkowego czy błyszczyka w przestrzeni jednej torby, ale mają do dyspozycji co najmniej kilka, w których może czaić się jakaś ukryta niespodzianka. Co więc zwykle znajduje się w miejscu, które wiele celebrytek uznaje za ekwiwalent kobiecej duszy – sekretnego, wewnętrznego życia, które jest ozdobą każdej kobiety? Zwykle trzy kilogramy drobiazgów, które „zawsze mogą się przydać”. Absolutną podstawą są portfele, błyszczyki, klucze oraz telefony komórkowe, które stanowią fundament i stałą bazę, ulokowaną w torebce praktycznie każdej kobiety. Oprócz tego, panie umieszczają w swoich torbach chusteczki, kremy do rąk, papierosy, książki, czasopisma, igły i nitki, majtki na zmianę, szczoteczki do zębów, zapasowe rajstopy, odświeżacze do ust, breloczki, śrubokręty, scyzoryki, szyszki, liście, paragony, kwity z bankomatów, perfumy, gumy do żucia, kalkulatory, spinki, gumki do włosów, otwieracze do butelek, cukierki, karteczki z notatkami, kalendarze, zapałki, centymetry krawieckie, parasole, butelki z wodą, tabletki oraz kosmetyczki, nietrudno więc wyobrazić sobie, że kobieta bez torebki czuje się tak, jakby wyszła na ulicę bez ręki.

zółta kopertówkaCo ciekawe niektórzy badacze i psycholodzy pokusili się o stworzenie rankingu, w którym przedstawili skategoryzowane wizerunki kobiece – panie zapobiegawcze i panie sentymentalne, dopasowane do poszczególnych typów na podstawie przedmiotów, które pochłaniają ich torebki. Uznano więc, że kobiety zapobiegawcze nosiły ze sobą igły z nitką, scyzoryki, kombinerki, rurki do napojów, plany miasta, śrubokręty, otwieracze do butelek, chusteczki nawilżające, czapki z daszkiem oraz centymetry krawieckie, panie o wrażliwej duszy z kolei kamienie, szyszki, muszelki znad morza, zużyte skarpetki, papierki po cukierkach, kapsle po piwach, włochate maskotki, zdjęcia bliskich oraz ważne dokumenty takie, jak chociażby akty ślubu. Nie wiadomo czy zawartość torebek różni się w zależności od strefy klimatycznej czy kraju, z którego pochodzą kobiety, australijscy badacze zdecydowali się jednak na stworzenie własnego rankingu i przepytanie Australijek na temat tego, bez czego nie są w stanie się obejść i ich wyniki mogą być jeszcze bardziej zaskakujące, niż te, przeprowadzone na gruncie polskim. Oprócz absolutnej klasyki w postaci kwartetu portfel-dokumenty-klucze-telefon, który wydaje się być niezależny od pochodzenia, najdziwniejsze przedmioty, które gromadziły w sobie torebki obejmowały zestawy narzędzi, filmy pornograficzne na DVD, zęby dzieci, zabawki erotyczne, karty tarota, laleczki voodoo, konfetti, przyrządy do strojenia instrumentów muzycznych oraz pierwsze pary butów swoich niemowlaków. Nic więc dziwnego, że kobiety nie lubią, kiedy ktokolwiek wkłada dłoń do ich torebek, zwłaszcza, że – zakładając, że ich wnętrza odzwierciedlają stan ich duszy – może okazać się to dość ryzykownym przedsięwzięciem. Na temat torebek można byłoby mówić dużo. Zainteresowane osoby znajdą wiele ciekawostek na blogu http://torebkidamskie.org oraz najogólniej mówiąc w sieci, gdziie blogi tematyczne o modzie znajdziemy na każdym kroku.

Producenci zajmujący się kreowaniem mody, starają się stawać na głowie, aby sprostać wymaganiom i oczekiwaniom swoich klientek, dlatego też na wieszakach i półkach sklepowych można znaleźć nieskończoną ilość fasonów i modeli torebek, utrzymanych w różnych stylach, posiadających różne kolory oraz nadruki, dzięki którym każda kobieta jest w stanie wybrać sobie taki model, który nie tylko najlepiej jej odpowiada, ale i dobrze komponuje się z pozostałymi elementami stroju. W zależności od oczekiwań można więc zaopatrzyć się w niewielkie kopertówki idealne na wielkie wyjścia, torby sportowe przeznaczone dla miłośniczek luzu i swobodnego stylu, torby skórzane dla wytwornych elegantek oraz torby w kształcie worków, będące ucieleśnieniem marzeń wszystkich kobiet o torebce idealnej, do której można wkładać tysiące przedmiotów i które wydają się nie mieć dna. Pomimo pewnych nieudogodnień takich, jak chociażby niezwykła trudność w odnalezieniu w czeluściach torby dzwoniącego telefonu, lub paniczne poszukiwanie portfela w kolejce do kasy sklepowej, torby worki są tymi, po które panie sięgają najczęściej i które – być może – nigdy nie wyjdą już z mody.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

DMC Firewall is a Joomla Security extension!