Najczęsciej czytane

Wybieramy okna dachowe

Stoisz przed wyborem okien dachowych? Sprawdziłeś już wiele ofert i nadal nie jesteś pewny, która jest najodpowiedniejsza? Postaramy się pomóc Ci w podjęciu ostatecznej decyzji. Przedstawiamy Ci okna dachowe Fakro.

Czytaj więcej...

Transport ręczny – jego zalety oraz wady

Ponieważ każdy przedsiębiorca powinien troszczyć się o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników, ma on także obowiązek nieustannie usprawniać i wymieniać sprzęt pomocniczy. Transport ręczny jest częścią transportu bliskiego, czyli rodzaju pracy wykonywanej w obrębie jednego zakładu pracy lub jednego stanowiska. Nie chodzi tu o bliskość fizyczną, lecz o przeciwstawienie tego transportu transportowi dalekiemu, który polega na przewożeniu określonych ładunków z miejsca A do miejsca B. Transport bliski może zatem polegać na przeniesieniu jakiegoś przedmiotu na odległość metra lub dwustu metrów. Przenoszenie dużych gabarytów elementów konstrukcyjnych na ogromnych placach budowy przez duże urządzenia dźwigowe jest również zaliczane do transportu bliskiego. W tego typu pracy, wykorzystanie maszyn takich jak żurawie, koparki i tym podobne jest niezbędne. Transport ręczny i warunki, w jakich się odbywa zależy jednak wyłącznie od pracodawcy.

Czytaj więcej...

Kręcone w Poznaniu

produkcja filmowa poznan

produkcja filmowa poznan to prężnie rozwijająca się gałąź marketingu miasta. Biuro Poznań Film Commission działające w strukturach Estrady Poznańskiej kieruje swoją ofertę do producentów telewizyjnych,filmowych i reklamowych.

 Niewielu z nas wie, że sceny do takich kultowych filmów, jak Ogniem i mieczem, Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem i wielu innych, między innymi: Mój rower, 7minut, Kto nigdy nie żył, Tydzień z życia mężczyzny, Decay, Na drodze, Skradzione dzieciństwo, były kręcone właśnie tutaj – w Poznaniu. produkcja filmowa poznan to skomplikowane i wielopłaszczyznowe zadanie. Pracownicy Poznań Film Commission odpowiedzialni są za informowanie – czyli udostępniane producentom wszelkich informacji o zasobach technicznych. Stworzyli oni także bazę lokacji. Jest to zbiór niezwykle ciekawych miejsc i obiektów, które mogą posłużyć jako tło dla produkcji filmowych, telewizyjnych i reklamowych. Zawierają się w niej między innymi: parki, lasy, jeziora, zamki, pałaca, restauracje, bary, kościoły, cmentarz, klasztory, podziemia, apartamenty, domy mieszkalne, tereny wojskowe, forty, bunkry, schrony, wieżowce, punkty widokowe, pełnowymiarowy symulator samolotu pasażerskiego Boeing B373NG i wiele innych ciekawych przestrzeni i obiektów. To właśnie oni zajmują się wszelkimi formalnościami. Organizują niezbędne pozwolenia, zgody, wnioski. Przekazują producentom wymagania stawiane przez chociażby służby mundurowe, dotyczące blokad dróg lub poruszania się dronów. Gdyby nie biuro filmowe Poznań produkcja filmowa poznan nie rozwijałaby się tak prężnie. Filmy, które powstały z pomocą Poznań Film Commission, podzielone zostały na trzy kategorie.

Realizowane w Poznaniu – należą do nich wcześniej wspomniane tytuły Ogniem i mieczem, Stara baśń, kiedy słońce było bogiem, Kto nigdy nie żył, Tydzień z życia mężczyzny, a także: Hiszpanka, Mój rower, Ostra randka, Misja Afganistan, 7minut,Kto nigdy nie żył..., Czas surferów, PanTadeusz, Poznań 56. A także jedna z początkowych scen do amerykańskiej produkcji Proof of life z Mega Ryan i Russellem Crowe w rolach głównych.

Z udziałem PFC - w tej kategorii znalazł się poruszający film krótkometrażowy z 2014 roku – Decay.

Nasze koprodukcjeBies, Serce miłości, Na drodze, Deer boy, Auto terror, Chronology, W spirali, Bransoletka, Projekt: Przypadek, Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa, Kamień zgody, AWA-40 lat klubu filmowego, Komeda, Komeda, Podróż w czasie, Przemiany, 52 tysiące, Conrad Drzewiecki. Tancerz i choreograf, Przyjaciółki, Poznań 1989, Jasnowłosa prowincja, Narodziny wolności, Skradzione dzieciństwo, Jedyne udane powstanie.

Na ten moment to wszystkie filmy, które powstawały z udziałem Poznań Film Commission, lecz biuro nieustannie się rozwija i promuje Poznań w najlepszy z możliwych sposobów.

 

images/poznanfilmcommission-logo.png

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Our website is protected by DMC Firewall!