Najczęsciej czytane

Wybieramy okna dachowe

Stoisz przed wyborem okien dachowych? Sprawdziłeś już wiele ofert i nadal nie jesteś pewny, która jest najodpowiedniejsza? Postaramy się pomóc Ci w podjęciu ostatecznej decyzji. Przedstawiamy Ci okna dachowe Fakro.

Czytaj więcej...

Transport ręczny – jego zalety oraz wady

Ponieważ każdy przedsiębiorca powinien troszczyć się o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników, ma on także obowiązek nieustannie usprawniać i wymieniać sprzęt pomocniczy. Transport ręczny jest częścią transportu bliskiego, czyli rodzaju pracy wykonywanej w obrębie jednego zakładu pracy lub jednego stanowiska. Nie chodzi tu o bliskość fizyczną, lecz o przeciwstawienie tego transportu transportowi dalekiemu, który polega na przewożeniu określonych ładunków z miejsca A do miejsca B. Transport bliski może zatem polegać na przeniesieniu jakiegoś przedmiotu na odległość metra lub dwustu metrów. Przenoszenie dużych gabarytów elementów konstrukcyjnych na ogromnych placach budowy przez duże urządzenia dźwigowe jest również zaliczane do transportu bliskiego. W tego typu pracy, wykorzystanie maszyn takich jak żurawie, koparki i tym podobne jest niezbędne. Transport ręczny i warunki, w jakich się odbywa zależy jednak wyłącznie od pracodawcy.

Czytaj więcej...

Szampony do włosów Goldwell – idealne do włosów z problemami

Większość z nas myje swoje włosy każdego dnia, co może przyczynić się do ich uszkadzania, ponieważ często szarpiemy włosy, wyrywamy je, a pocierając je ręcznikiem pobudzamy cebulki włosowe do produkcji sebum. Aby zapewnić włosom piękny i świeży wygląd powinniśmy nie tylko zmienić metody mycia włosów, ale także produkty do codziennej stylizacji pasm.

Jak powinien wyglądać rytuał mycia włosów? Przed przystąpieniem do mycia, powinniśmy dokładnie rozczesać włosy. Możemy także nałożyć na nie olejek, który zabezpieczy pasma w czasie kąpieli. Wiele osób zapomina o takich rzeczach, ponieważ mycie pasm wydaje nam się czynnością banalną i oczywistą. Nic jednak bardziej mylnego, aby był to zabieg poprawny należy wykonywać go w pełni świadomie. Powinniśmy pamiętać o tym, aby szampony do włosów Goldwell dobierać do stanu naszej skóry! Jeżeli masz suchą skórę głowy wybieraj szampon nawilżający, jeżeli skóra głowy się przetłuszcza wybieraj produkt normalizujący do skóry głowy. Do stanu włosów wybieramy odżywkę i maskę. Jeżeli więc nasze pasma są kręcone, puszące się, pozbawione blasku – to właśnie pod te kryteria wybieramy odżywki i maski, nigdy szampon! Jeżeli boimy się, że szampon przesuszy nam pasma, to możemy zawsze w trakcie mycia włosów zabezpieczyć końcówki przed niszczeniem za pomocą oleju czy maski. Pamiętaj także o ustawieniu odpowiedniej temperatury wody – nie powinna być ona za zimna, ani za gorąca. Wybierając optymalna, ciepłą temperaturę sprawisz, że włosy nie będą się niszczyły, ani przetłuszczały. Jest to więc bardzo ważne. Zwilż dokładnie włosy i skórę głowy, a następnie rozcieńcz szampon z wodą w dłoniach i nanieś na skórę głowy. Wmasuj delikatnie w skórę głowy. Nie szarp włosów, delikatnie rozprowadzaj szampon na włosach doprowadzając do pienienia. Delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców od czoła do karku. Po zakończeniu mycia bardzo dokładnie spłucz szampon wodą, ponieważ jeżeli tego nie zrobisz, może dosięgnąć cię problem łupieżu, czy podrażnienia skalpu. Następnie delikatnie osusz włosy z nadmiaru wody za pomocą ręcznika i nałóż na pasma maskę lub odżywkę.  

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Our website is protected by DMC Firewall!