Najczęsciej czytane

Wybieramy okna dachowe

Stoisz przed wyborem okien dachowych? Sprawdziłeś już wiele ofert i nadal nie jesteś pewny, która jest najodpowiedniejsza? Postaramy się pomóc Ci w podjęciu ostatecznej decyzji. Przedstawiamy Ci okna dachowe Fakro.

Czytaj więcej...

Transport ręczny – jego zalety oraz wady

Ponieważ każdy przedsiębiorca powinien troszczyć się o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników, ma on także obowiązek nieustannie usprawniać i wymieniać sprzęt pomocniczy. Transport ręczny jest częścią transportu bliskiego, czyli rodzaju pracy wykonywanej w obrębie jednego zakładu pracy lub jednego stanowiska. Nie chodzi tu o bliskość fizyczną, lecz o przeciwstawienie tego transportu transportowi dalekiemu, który polega na przewożeniu określonych ładunków z miejsca A do miejsca B. Transport bliski może zatem polegać na przeniesieniu jakiegoś przedmiotu na odległość metra lub dwustu metrów. Przenoszenie dużych gabarytów elementów konstrukcyjnych na ogromnych placach budowy przez duże urządzenia dźwigowe jest również zaliczane do transportu bliskiego. W tego typu pracy, wykorzystanie maszyn takich jak żurawie, koparki i tym podobne jest niezbędne. Transport ręczny i warunki, w jakich się odbywa zależy jednak wyłącznie od pracodawcy.

Czytaj więcej...

Jak dobrze zaprojektować wnętrze?

Żyjemy w czasach, w których często pracujemy dodatkowo także po godzinach pracy. Zdarza się także i tak, że część z nas pracuje w trybie zdalnym, dlatego dom staje się naszym biurem. W jaki sposób odpowiednio dotować domową przestrzeń do naszej pracy, aby stworzyć idealne miejsce w zaciszu domowego ogniska?

Wielu z nas rezygnuje z urządzania wydzielonej przestrzeni biurowej w domu i decyduje się na pracę przy wolnych akurat stolikach lub na kanapie w domu. Rozwiązanie takie nie jest jednak zbyt produktywne i raczej na dłuższą metę nie przyniesie odpowiednich rezultatów. Jeżeli mamy problem z aranżacją wnętrza naszego domu być może warto skorzystać z pomocy profesjonalisty na przykład architekta wnętrz. Idealne miejsce do pracy powinno być urządzone w sposób praktyczny, sprzyjający naszej kreatywności oraz koncentracji. Nasze domowe biuro powinno znaleźć w zacisznym miejscu, które będzie oddalone od zgiełku miasta. Architekci polecają ułożenie przodem lub bokiem do okna, co sprawi, iż w ekranie naszego monitora nie będą odbijały się zbędne elementy. Takie ustawienie w odpowiedni sposób oświetli także nasze stanowisko pracy. Nie poleca się wydzielania kąciku do pracy w sypialni, jeżeli jednak nie mamy innego rozwiązania, warto wydzielić w sypialni, np. za pomocą małej ścianki w innym kolorze, co stworzy wrażenie przestrzeni oddzielonej. Pokój dzienny także nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ zwykle przesiaduje w nim wiele osób, gra telewizor lub toczą się różne rozmowy. Jeżeli twoja praca wymaga całego stosu dokumentów lub książek przeznacz na gabinet cały pokój lub przynajmniej jedną ścianę. Pamiętaj, że odpowiednie segregatory i kartony są twoimi sprzymierzeńcami w zachowaniu porządku w dokumentacji. Warto pomyśleć także o dostępie do toalety. Wiele inspiracji na ten temat znajdziemy na stronie http://www.wnetrzomania.com.pl/o-mnie projektowanie łazienek Leszno. Pamiętaj aby miejsce pracy było przede wszystkim wygodne. Zadbaj o dopasowane do twojego wzrostu biurko oraz wygodne krzesło lub fotel, a także odpowiednie oświetlenie. Warto otoczyć się także zieloną roślinnością, która wpłynie kojąco na twój wzrok. Pamiętaj aby co godzinę spojrzeć poza ekran monitora, oderwać wzrok od szklanego ekranu i spojrzeć na przedmiot oddalony od ciebie na pewną odległość. Kolorami, które najbardziej sprzyjają twórczej pracy są zielenie i szarości, które poprawiają naszą koncentrację, a także biel, która odczuwalnie uspokaja i pozwala zebrać rozproszone myśli.

 

 

http://www.wnetrzomania.com.pl/o-mnie projektowanie łazienek Leszno

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Our website is protected by DMC Firewall!