Najczęsciej czytane

Wybieramy okna dachowe

Stoisz przed wyborem okien dachowych? Sprawdziłeś już wiele ofert i nadal nie jesteś pewny, która jest najodpowiedniejsza? Postaramy się pomóc Ci w podjęciu ostatecznej decyzji. Przedstawiamy Ci okna dachowe Fakro.

Czytaj więcej...

Transport ręczny – jego zalety oraz wady

Ponieważ każdy przedsiębiorca powinien troszczyć się o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników, ma on także obowiązek nieustannie usprawniać i wymieniać sprzęt pomocniczy. Transport ręczny jest częścią transportu bliskiego, czyli rodzaju pracy wykonywanej w obrębie jednego zakładu pracy lub jednego stanowiska. Nie chodzi tu o bliskość fizyczną, lecz o przeciwstawienie tego transportu transportowi dalekiemu, który polega na przewożeniu określonych ładunków z miejsca A do miejsca B. Transport bliski może zatem polegać na przeniesieniu jakiegoś przedmiotu na odległość metra lub dwustu metrów. Przenoszenie dużych gabarytów elementów konstrukcyjnych na ogromnych placach budowy przez duże urządzenia dźwigowe jest również zaliczane do transportu bliskiego. W tego typu pracy, wykorzystanie maszyn takich jak żurawie, koparki i tym podobne jest niezbędne. Transport ręczny i warunki, w jakich się odbywa zależy jednak wyłącznie od pracodawcy.

Czytaj więcej...

Szkoła muzyczna – dobry pomysł w każdym wieku

 

 

Zacznijmy od tego, że można zacząć realizować swoje pasje w każdym wieku. Jeżeli więc od zawsze marzyłaś o nauce gry na jakimś instrumencie nie poddawaj się i próbuj! Może warto zacząć od nauki gry na fortepianie?

 

Nie od dziś wiadomo, bowiem że muzyka wpływa na nasz nastrój i może kształtować nasze stany wewnętrzne i emocje. Może poprawić nastrój, rozładować stres a także pobudzić naszą kreatywność. Coraz częściej nadaje jej się coraz większego znaczenia. Amerykańscy naukowcy  wspominają o tym, że poprzez muzykę możemy wspierać i stymulować zmysły, rozwijać  wrodzone talenty, a także stymulować rozwój mózgu i układu nerwowego. 

 

Muzyka, której słuchamy w dzieciństwie, może wpłynąć na odbieranie przez nas bodźców w ciągu całego naszego życia, pomaga uczyć nam się języków obcych. Mając częsty kontakt z muzyką jesteśmy bardziej kreatywni, szybciej zapamiętujemy informacje, a także mniej się męczymy, mamy większą motywację, a znacznie lepszą niż rówieśnicy koordynację ruchową. 

 

Najlepszy wpływ ma muzyka Mozarta, której słuchanie zostało nazwane tak zwanym „efektem Mozarta”, który poprawia widocznie pamięć i koncentrację. Podobnie działa słuchanie chorału gragoriańskiego, muzyki baroku (Vivalsi, Bach). Muzyka Beethovena, Vivaldiego i Straussa harmonizuje i integruje natomiast pracę serca i mózgu.

 

Z wiekiem, jeżeli zauważymy szczególną fascynację światem muzyki warto pomyśleć o zapisaniu na zajęcia do http://szkola-kapodaster.pl w Poznaniu. Szkoły muzyczne to bardzo dobra alternatywna, zwłaszcza dla osób, które zastanawiają się czy państwowa szkołą muzyczna to dobry pomysł. W prywatnej szkole sami możemy wybrać odpowiednie dni i godziny zajęć i dopasować je do naszego codziennego planu zajęć, dzięki temu możemy połączyć pasję z codziennymi zajęciami bez szkody dla jednego i drugiego.

 

Idealnym instrumentem na początek jest pianino. Co zrobić, żeby zagrać na pianinie? Trzeba usiąść dokładnie po środku instrumentu. Ważna jest również odległość od instrumentu. Jeśli położysz dłonie na klawiaturze a Twoje ręce będą tylko lekko zgięte w łokciach (mówiąc inaczej będą prawie proste) to znaczy, że odległość jest prawidłowa. Ramiona powinny być rozluźnione i nie należy ich unosić do góry. Oczywiście wszystkiego nauczymy się w szkole, jeżeli jednak czujemy, że odnaleźliśmy swoją pasję, warto pomyśleć o zakupie instrumentu muzycznego. Wybór instrumentu zależy w dużym stopniu od naszych oszczędności, gdyż ilość dostępnych modeli jak też rozpiętość cen są bardzo duże. Do rozpoczęcia przygody z grą na instrumencie klawiszowym wystarczy keyboard, który można kupić za mniej niż 1000 złotych. Kupno takiego instrumentu nie jest sprawą skomplikowaną. Należy zwrócić uwagę na trzy rzeczy. Twój pierwszy keyboard powinien mieć: minimum 5 oktaw (61 klawiszy), dynamiczną klawiaturę,złącza MIDI. Tylko na takim sprzęcie możemy rozwijać zdolności muzyczne. 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Our website is protected by DMC Firewall!