Najczęsciej czytane

Wybieramy okna dachowe

Stoisz przed wyborem okien dachowych? Sprawdziłeś już wiele ofert i nadal nie jesteś pewny, która jest najodpowiedniejsza? Postaramy się pomóc Ci w podjęciu ostatecznej decyzji. Przedstawiamy Ci okna dachowe Fakro.

Czytaj więcej...

Transport ręczny – jego zalety oraz wady

Ponieważ każdy przedsiębiorca powinien troszczyć się o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników, ma on także obowiązek nieustannie usprawniać i wymieniać sprzęt pomocniczy. Transport ręczny jest częścią transportu bliskiego, czyli rodzaju pracy wykonywanej w obrębie jednego zakładu pracy lub jednego stanowiska. Nie chodzi tu o bliskość fizyczną, lecz o przeciwstawienie tego transportu transportowi dalekiemu, który polega na przewożeniu określonych ładunków z miejsca A do miejsca B. Transport bliski może zatem polegać na przeniesieniu jakiegoś przedmiotu na odległość metra lub dwustu metrów. Przenoszenie dużych gabarytów elementów konstrukcyjnych na ogromnych placach budowy przez duże urządzenia dźwigowe jest również zaliczane do transportu bliskiego. W tego typu pracy, wykorzystanie maszyn takich jak żurawie, koparki i tym podobne jest niezbędne. Transport ręczny i warunki, w jakich się odbywa zależy jednak wyłącznie od pracodawcy.

Czytaj więcej...

Szczotki i szampony dla psa – jak pielęgnować pupila

Psy są najlepszymi zwierzętami domowymi – tak przynajmniej twierdzi zgodnie znaczna część miłośników czworonożnych zwierzaków. Wydaje się jednak, że posiadanie psa jest również wielką odpowiedzialnością, a nie każdy właściciel zwierzaka domowego od początku zdaje sobie z tego sprawę. Warto więc pamiętać, że oprócz podstawowych czynności, takich jak karmienie zwierzaka czy wychodzenie z nim na spacer, należy zainteresować się także tym, jak zadbać o podstawową higienę czworonoga. Na czym jednak polega właściwa pielęgnacja pupila? Dlaczego tak trudno skłonić zwierzaka do tego, by pozwolił się wykąpać? Okazuje się, że odpowiedzi na te pytania nie są wcale takie trudne, jednak trzeba wiedzieć gdzie szukać, by znaleźć odpowiedzi. Warto przede wszystkim przed kupnem czy adopcją zwierzaka zaznajomić się z zasadami dotyczącymi jego pielęgnacji. Wcześniejsza wiedza pozwoli nie tylko właścicielowi, ale także futrzakowi zaoszczędzić sobie dużo stresów i niemiłych wspomnień związanych z kąpielą czy innymi elementami pielęgnacji pupila. Wydaje się bowiem, że odpowiednie przygotowanie może sprawić, że nawet najbardziej niechętne zwierzę zmieni zdanie i kąpiel nie będzie dla niego traumatycznym przeżyciem.

Akcesoria dla psa – gdzie je kupić

Przysmaki, szczotki dla psa, obroże czy modne smycze… gdzie kupić wszystkie akcesoria, które widzimy podczas spaceru u innych pupili lub w filmach puszczanych w telewizji? Okazuje się, że szybko można je znaleźć na przykład na stronach internetowych różnych sklepów zoologicznych. Warto pamiętać, że w zasadzie każdy pupil lubi, gdy czeszemy jego sierść. Mowa tutaj w szczególności o kotach, ale nie tylko, bowiem psy podobnie jak wspomniane koty potrafią cieszyć się tego rodzaju pielęgnacją. Warto jednak zauważyć, że dzięki produktom takim jak szampony czy odżywki futro psiaka staje się o wiele bardziej delikatne. Niemniej jednak dobra szczotka dla psa przyda się wtedy, gdy na przykład wykąpiemy pupila i chcemy mu rozczesać sierść.

Szampony i odżywki – czy naprawdę pomagają zwierzętom

O ile koty same potrafią zadbać o swoją higienę, o tyle psy trzeba co jakoś czas kąpać. Warto również zaznaczyć, że większość kotów domowych na co dzień przebywa w domu, natomiast z psami codziennie nawet co kilka razy musimy wychodzić na spacery. Warto mieć świadomość tego, że pupil nie do końca może być zgodny ze zdaniem właściciela. Często zwierzaki podczas kąpieli bywają bardzo niepokorne. Dlatego należy tak przeprowadzić cały proces pielęgnacyjny, by zwierzak jak najmniej ucierpiał. Przede wszystkim warto kupić takie szampony i odżywki, które w całości zostały przeznaczone dla zwierzaków. Tego rodzaju produkty najlepiej sprawdzają się w przypadku zabrudzonej czy poplątanej sierści, nawet jeśli mowa o zwierzętach długowłosych. Dobrym rozwiązaniem jest również wizyta o fryzjera dla zwierząt. Choć wydaje się to nieco dziwne, nawet tak innowacyjny zawód można dzisiaj bowiem w Polsce spotkać.

Wizyta u psiego fryzjera – kim jest groomer

W ostatnim czasie bardzo popularny nawet w Polsce stał się zawód tak zwanego groomera. Kim jest osoba o takiej nazwie. Ni mniej, ni więcej można ją określić po prostu fryzjerem dla zwierzaków, najczęściej oczywiście dla psów. W ostatnich latach tego rodzaju zawód rozwinął się głównie w krajach zachodnioeuropejskich. Dziś staje się równie znany w naszym kraju. Najczęściej z wizyt tego rodzaju korzystają osoby posiadające określone rasy psów. Często klientami groomera stają się na przykład pudle. Wydaje się, że coraz częściej można tam spotkać także psy długowłose. Właściciele udają się do zwierzęcego fryzjera na przykład po to, by ten ostatni obciął psom sierść spadającą na włosy. Dzięki temu pupil lepiej widzi, a futro nie dostaje się mu do oczu (co nota bene może być niebezpieczne i powodować różnego rodzaju choroby oczu, na przykład zapalenie).

Szczotki dla psa, szampony czy wreszcie dobre podejście właściciela – wszystkie te czynniki mogą wpłynąć na zachowanie pupila podczas kąpieli czy jakiejkolwiek pielęgnacji zwierzęcego futerka. Warto pamiętać o tym, by kupować wyłącznie zaufane produkty, które w żaden sposób nie będą szkodziły zwierzakowi. Doskonałą opcją są dzisiaj sklepy zoologiczne znajdujące się w sieci internetowej. Dzięki stronom takim jak witryny należące do sklepów zoologicznych można wygodnie usiąść w domowym zaciszu i znaleźć elementy, które pomogą w codziennej pielęgnacji psiaka. Same produkty są oczywiście ważne, jednak najważniejsza wydaje się być współpraca pomiędzy zwierzakiem a jego właścicielem. Warto już od małego uczyć zwierzę określonych zasad, ponieważ wtedy pies nie będzie rozpatrywał ewentualnej kąpieli w kategoriach negatywnych. Jeśli chodzi o samo wyczesywanie, zazwyczaj zwierzaki są do tego rodzaju pielęgnacji nastawione pozytywnie. Dlatego wystarczą dobre szczotki kupione w zaufanym sklepie oraz ewentualnie różnego rodzaju odżywki, które sprawią, że sierść pupila stanie się miła w dotyku oraz lśniąca.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Our website is protected by DMC Firewall!