Najczęsciej czytane

Wybieramy okna dachowe

Stoisz przed wyborem okien dachowych? Sprawdziłeś już wiele ofert i nadal nie jesteś pewny, która jest najodpowiedniejsza? Postaramy się pomóc Ci w podjęciu ostatecznej decyzji. Przedstawiamy Ci okna dachowe Fakro.

Czytaj więcej...

Transport ręczny – jego zalety oraz wady

Ponieważ każdy przedsiębiorca powinien troszczyć się o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników, ma on także obowiązek nieustannie usprawniać i wymieniać sprzęt pomocniczy. Transport ręczny jest częścią transportu bliskiego, czyli rodzaju pracy wykonywanej w obrębie jednego zakładu pracy lub jednego stanowiska. Nie chodzi tu o bliskość fizyczną, lecz o przeciwstawienie tego transportu transportowi dalekiemu, który polega na przewożeniu określonych ładunków z miejsca A do miejsca B. Transport bliski może zatem polegać na przeniesieniu jakiegoś przedmiotu na odległość metra lub dwustu metrów. Przenoszenie dużych gabarytów elementów konstrukcyjnych na ogromnych placach budowy przez duże urządzenia dźwigowe jest również zaliczane do transportu bliskiego. W tego typu pracy, wykorzystanie maszyn takich jak żurawie, koparki i tym podobne jest niezbędne. Transport ręczny i warunki, w jakich się odbywa zależy jednak wyłącznie od pracodawcy.

Czytaj więcej...

Instalacje grzewcze w domu jednorodzinnym

Ciepło jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na komfort i bezpieczeństwo domowników. To właśnie dlatego branża grzewcza jest jedną z najbardziej rozwiniętych branż, jeśli chodzi nie tylko o rynek krajowy, ale także europejski czy nawet światowy. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat różnego rodzaju urządzenia miały swoje wzloty i upadki. W jednych domach popularność zdobywały kotły gazowe, w innych były to piece, w których domownicy sami palili węglem czy drewnem. Wydaje się, że dopiero ostatni czas ukierunkował społeczeństwo w kierunku określonych rozwiązań. Z pewnością odchodzi się więc od pieców kaflowych. Te ostatnie nie występują w nowym budownictwie, a starsze bloki mieszkalne coraz częściej są remontowane w kierunku ogrzewania gazowego. Piece zwyczajnie się wyburza, a na ich miejscu montuje zgrabne grzejniki. Z podobną zależnością mamy do czynienia w przypadku domów jednorodzinnych. Nowe projekty zakładają montaż urządzeń takich jak kotły gazowe, pompy ciepła czy nawet kolektory słoneczne. Nikt zdaje się już nie zawracać sobie głowy piecami kaflowymi. Czasem niektórzy właściciele decydują się na montaż kominka, jednak ten ostatni zazwyczaj pełni funkcję ozdobną, aniżeli rzeczywiście ogrzewa dom jednorodzinny.

Instalacje grzewcze – branża rozwija się w różnych regionach

Na przestrzeni ostatnich kilku dekad branża grzewcza rozwinęła się chyba najbardziej ze wszystkich innych. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, ponieważ ciepło jest istotnym elementem życia człowieka. Producenci urządzeń grzewczych wiedzą, że nowoczesne rozwiązania szybko znajdą aprobatę klientów, dlatego nie boją się wprowadzać ich sukcesywnie na rynek. Jeśli chodzi o miejsca, w których branża grzewcza ma się najlepiej, z pewnością warto wspomnieć między innymi o Warszawie, Poznaniu czy Sopocie.

Urządzenia grzewcze w każdym domu – rodzaje i właściwości

Najpopularniejszymi urządzeniami z zakresu branży grzewczej są dzisiaj oczywiście ergonomiczne pompy ciepła. Te ostatnie proponują w zasadzie wszyscy producenci zajmujący się dystrybucją produktów grzewczych do domów i mieszkań. Warto pamiętać, że oprócz dobrej pompy na jej efektywność wpływa prawidłowe rozmieszczenie grzejników w domu. Sama pompa ciepła znajduje się oczywiście w piwnicy lub pomieszczeniu gospodarczym (ze względu na dość duże rozmiary). Jej energia, czyli wytworzone w wyniku pracy ciepło dociera więc do innych pomieszczeń za pomocą odpowiednio założonej instalacji grzewczej, a w efekcie także grzejników. Należy pamiętać o złotym środku, ponieważ czasami można przesadzić w drugą stroną i umieścić w danym miejscu zbyt duży grzejnik (zdarza się to w przypadku łazienek) lub ich zbyt dużą liczbę. Odpowiednie rozwiązania podpowie jednak architekt podczas budowy domu. Jeśli mowa o remoncie i wymianie instalacji grzewczej na własną rękę, pomocą służą pracownicy sklepów oferujących urządzenia z zakresu branży grzewczej. Gdzie szukać takich sklepów? Jeśli chodzi o instalacje grzewcze Poznań wiedzie prym w tym zakresie i z pewnością warto przyjrzeć się podczas poszukiwań firmom wielkopolskim.

Innowacyjne rozwiązania grzewcze – kolektory słoneczne

Solary to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań XXI wieku, jeśli mowa o branży grzewczej. Choć na zachodzie społeczeństwa korzystają z niego od dłuższego czasu, w  Polsce kolektory słoneczne ciągle stanowią nowość. Wydaje się jednak, że szybko zdobywają zaufanie polskich rodzin, więc być może za jakiś czas zaczną pojawiać się na dachach naszych domów z taką samą częstotliwością jak w Niemczech, Holandii czy Belgii. 

Instalacje grzewcze w domach nie są pojęciem jednoznacznym. Rynek obfituje dzisiaj bowiem w różnego rodzaju rozwiązania, które nierzadko wykorzystują naprawdę innowacyjne technologie. Warto wspomnieć chociażby raz jeszcze o kolektorach, które montowane na dachach domów pozyskują zupełnie darmową energię przekładającą się potem na przykład na energię ocieplającą wodę użytkową. Należy mieć świadomość tego, że nowoczesne instalacje nie oznaczają jednocześnie, że w domu nie powinny być zachowywane żadne środki bezpieczeństwa. Trzeba pamiętać, że do urządzeń takich jak kotły gazowe czy pompy ciepła nie mogą pod żadnym pozorem zbliżać się dzieci. Zarówno te małe, jak i te większe. Warto również zadbać o to, by dorośli potrafili sprawnie obsługiwać urządzenie grzewcze w swoim domu. Na szczęście nie jest to duże wyzwanie, ponieważ nowoczesne urządzenia grzewcze są łatwe zarówno w montażu, jak i w późniejszej obsłudze. W razie jakichkolwiek kłopotów można z kolei liczyć na pomoc serwisu.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Our website is protected by DMC Firewall!